Головна » 2021 » Листопад » 22 » Тренінг «Конфлікт. Вирішення конфліктів мирним шляхом» в ЛПТФК
15:12
Тренінг «Конфлікт. Вирішення конфліктів мирним шляхом» в ЛПТФК

Створення мирного середовища як умови встановлення демократичних цінностей є орієнтиром для розбудови держави. Враховуючи сучасний етап соціокультурного розвитку України, необхідно констатувати зміну уявлень про шляхи вирішення конфліктів. Надзвичайно гостро проблема мирного врегулювання конфліктів виділяється в аспекті реформування системи освіти. Заклади освіти ставлять за мету всебічний розвиток студента, створення умов для засвоєння ефективних моделей поведінки з ровесниками, проте часті явища цькування, булінгу та високий рівень конфліктності серед однолітків не дозволяє в повній мірі досягти поставлених цілей. Тому значних змін потребує система  освіти , яка має забезпечити дотримання загальнолюдських прав; формування поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, фізичного або психічного насильства, а також до дискримінації за будь-якими ознаками; створити атмосферу безпеки в молодіжному колективі, забезпечити процес конструктивної комунікації студентської молоді з оточуючими.

 З метою створення умов для формування громадянських та соціальних компетентностей здобувачів освіти, що передбачає виявлення ними конфліктологічної компетентності, вмінь і навичок у Лисичанському промислово - технологічному фаховому  коледжі 19 листопада відбувся тренінг «Конфлікт. Вирішення конфліктів мирним шляхом» від ГО «Східна Варта» при партнерстві ГО «Жіноча правозахисна група» за підтримки ПРООН  з курсу «Медіація як миробудування та інші механізми трансформації конфліктних ситуацій для налагодження взаємодії та взаєморозуміння».  Тренінг проводився серед студентів 1-4 курсів нашого коледжу. Гостями та активними учасниками тренінгу стали  працівники служби судової охорони та адвокатеса Лисичанської філії "Безоплатної правової допомоги".

Тренеркою  стала практичний психолог ЛПТФК Морозова О.І.

В основі тренінгу  «Конфлікт. Вирішення конфліктів мирним шляхом» лежить ідея, яка передбачає формування у здобувачів освіти вміння ефективно вирішувати конфлікти, бути толерантними до думки інших, протистояти насильству, булінгу, дискримінації в колективі, брати відповідальність за побудову миру, дотримуватися рівних прав чоловіків/хлопців та жінок/дівчат.

Відтак, концептуальна ідея тренінгу  передбачає формування у здобувачів освіти вміння мирно вирішувати конфлікти, керуватися загальнолюдськими цінностями у спілкуванні з іншими, пропагуючи ідеї миробудування та медіації.

Категорія: Студентське життя | Переглядів: 251 | Додав: dvnzlnht | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar