Головна » 2018 » Лютий » 20 » «Небесній Сотні шана і молитви…»
11:59
«Небесній Сотні шана і молитви…»

     20 лютого - День памяті Героїв Небесної сотні.

    Викладач Анжела Володимирівна Федоренко разом зі студентами групи 2-ОВ підготувала захід до цієї трагічної пам’ятної дати. Тематичні відео, вірші, інсценування, спогади викладачів не залишили байдужими нікого в залі...

    

     Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Янголами-Охоронцями на небі…

     Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому… Українські Янголи загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним.

     Безумовно, жодного з нас події, що відбувалися впродовж останніх місяців, не залишили байдужими. Тяжкий шлях уже позаду, але емоції й спогади завжди житимуть у наших серцях. Ці декілька місяців назавжди переписали сторінки історії України. Ми на порозі нових змін, нового майбутнього. Але якою ціною? ..

    Указом Президента України Петра Порошенка «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» 20 лютого визнане Днем пам’яті Героїв Небесної Сотні. В цей день всі українці вшановують відвагу, силу духу і стійкість громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності .

     Імена Героїв Небесної Сотні надають вулицям у столиці України та на малій батьківщині загиблих. Президентом України ініційовано та Верховною Радою України затверджено заснування Ордену Небесної Сотні, створено Меморіальні комплекси та музеї. Про Героїв складено пісні та літературні твори, знято фільми .

    Герої Небесної сотні – не звичайні люди, а обрані, бо відстояли найдорожче, що дав Господь людині, – життя ціною свого життя.

     Читаючи про них у соцмережах, розумієш: це активні світлі люди. Вони своїм життям вже міняли світ на краще. Серед них були прекрасні сім’янини, доб­рі господарі, надійні годувальники, майстри – золоті руки, які вже збудували свої садиби, народили дітей і понад усе любили Україну .

    Красиві мужчини в розквіті сил часто лишали рідних і коханих та їхали на заробітки в Європу, але завжди поверталися, бо знали, що країни, кращої за Батьківщину, немає. За неї й вийшли на Майдан. 
А юнаки Небесної сотні (наймолодшому 17 років) – це мрійники, інтелектуали, що активно листувалися в соцмережах з усім світом, бували за кордоном, любили мандрувати Україною й мали реальні проекти та плани вже на сьогодні, вже нині…

    Темні часи пройдуть… Буде колоситись хліб! Будуть сміятись діти! Буде жити Україна!

    Але віднині небесне воїнство поповнилось ще однією сотнею. Небесною сотнею. Герої не вмирають!

 

А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
Й заплакав Бог, побачивши загін:
Спереду — сотник, молодий, вродливий
І юний хлопчик в касці  голубій,
І вчитель літній - сивий-сивий..
І рани їхні вже не їм болять..
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло…
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла
...

Категорія: Студентське життя | Переглядів: 173 | Додав: dvnzlnht | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar