Головна » 2022 » Травень » 26 » Мотиваційний лист для ВСТУПНИКА
13:31
Мотиваційний лист для ВСТУПНИКА

Вступники 2023 року!

Одним із критеріїв вступу 2023 буде мотиваційний лист, запроваджений ще у 2020 році. Як повідомило МОН України, мотиваційний лист матиме різну вагу для вступників на бюджет і контракт. Так, для вступу на бюджет його буде застосовано лише для рейтингування вступників з однаковим конкурсним балом, а для вступу на контракт він може бути основою для рейтингування вступників.

Відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти». Одна з його новацій – написання абітурієнтами мотиваційного листа.

Мотиваційний лист – це документ, що складається і подається вступником до закладу вищої освіти, фахової передвищої освіти, у якому пояснюються причини, через які вступник вважає себе найкращим кандидатом для вступу на відповідну навчальну програму.

Такий лист має подвійну цінність. З одного боку, він дещо збільшує конкурсний бал, і це може бути важливим аргументом при вступі. За однакових балів ЗНО заклади освіти зможуть надати перевагу найбільш вмотивованим абітурієнтам. З іншого боку, пишучи мотиваційний лист, вступник отримує додаткову можливість обміркувати та аргументувати своє рішення, утвердитись у своєму переконанні вступити на відповідну освітню програму або змінити свою думку.

Нижче наводимо зразок  мотиваційного листа, загальні поради, вимоги і структура.

Мотиваційний лист на спеціальність «Організація виробництва»

Вимоги та поради до складання мотиваційного листа для вступу до ЛПТФК в 2023 р.

Категорія: Навчання | Переглядів: 423 | Додав: dvnzlnht | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar