Головна » 2018 » Червень » 4 » 31 травня - Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням
11:47
31 травня - Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням

    Традиційно щороку 31 травня весь світ, і Україна в тому числі, відзначає День боротьби з тютюнопалінням. Противники шкідливої звички закликають кинути палити хоча б на один день.

    День боротьби з тютюнопалінням був встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - добитися, щоб у 21 столітті проблема паління тютюну зникла. У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну.

    За статистичними даними, Україна займає одне з перших місць в Європі за кількістю курців. Кожен другий дорослий українець курить. В цілому в країні 15,5 млн курців, і з кожним роком кількість викурених сигарет зростає.

    Щороку близько 5,4 мільйонів людей помирають від хвороб, пов'язаних із тютюнопалінням - 80% із них знаходяться в країнах із низьким та середнім прибутком. Близько половини усіх курців помирають від хвороб, пов'язаних із тютюном, і дослідження також показують, що пасивне паління впливає на всіх, хто знаходиться поруч. Якщо ми залишимо цю проблему невирішеною, кількість смертей від тютюнопаління збільшиться до 8 мільйонів у 2030 році.

    На сьогоднішній день вже прийнятий закон про заборону куріння в громадських місцях. Проте оскільки спеціальні місця для куріння на вулиці не позначені і заборонних табличок немає, досить складно визначити порушника.

    За даними експертів, тютюновий дим містить 4000 хімічних речовин, серед яких нікотин, який є однією з найсильніших отрут. Після проникнення сигаретного диму в легені нікотин потрапляє в мозок вже через сім секунд. Куріння викликає підвищення частоти пульсу, концентрацію цукру в крові, сприяє легкій збудливості кори головного мозку, має розслаблюючу дію на периферичні м'язи. Такий вплив є причиною цілого ряду хронічних захворювань, провокує розвиток онкологічних, серцево-судинних недугів, захворювань органів дихання. Смертність від раку легенів у курців у 20 разів вище, ніж у некурящих. Любителі тютюну в 13 разів частіше страждають стенокардією і в 10 разів - виразкою шлунку. Відомо, що крапля нікотину вбиває коня. Для людини смертельною стає доза в 50-100 міліграм. За підрахунками медиків, при викурюванні в день 20-25 сигарет за 30 років курець пропускає через свої легені 150-160 кг тютюну і не вмирає тільки тому, що вводить його невеликими дозами. Крім того, куріння віднімає до 10% робочого часу.

     Студенти та викладачі ЛНХТ пропонують традиційну акцію «Обмінюємо цигарку на цукерку!» до цієї дати. 31 травня молодь нафтохімічного технікуму вийшла на центральні вулиці міста з пропагандою здорового способу життя. Курців на вулиці зустріли дуже мало, і це плюс, але ті, що палили, не бажали розлучатися з цигарками й поводили себе доволі агресивно, це - мінус ...


   

Студенти всім бажали здоров’я та заохочували боротися зі шкідливими звичками! Навіть, якщо нам вдалося переконати курців відмовитися лише від однієї цигарки, це теж маленька перемога! Бережіть себе!

 

Категорія: Студентське життя | Переглядів: 67 | Додав: dvnzlnht | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar